07/04/2021

Informace k provozu školy od 12. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

s potěšením Vám mohu oznámit, že od 12. 4. je v našem případě povolena prezenční výuka na celém prvním stupni základní školy.

Výuka bude probíhat dle standardního rozvrhu (viz web ZŠ Rádlo).

Příchod jednotlivých ročníků do školy je rozepsaný stále tak, aby se žáci co nejméně potkávali:

1. ročník - 7:45 - 8:00 (hlavní vchod)

2. ročník - 7:30 - 7:45 (hlavní vchod)

3. ročník - 7:45 - 8:00 (zadní vchod) - původní šatna (ne v tělocvičně!)

4. ročník - 7:30 - 7:45 (vchod u pošty)

5. ročník - 7:45 - 8:00 (vchod u pošty)

Prosíme žáky prvního ročníku, aby šli s rodiči nejprve do tělocvičny, absolvovali testování a pak teprve šli (již bez rodičů) pouze s paní učitelkou do šatny a do třídy.

Ostatní žáci půjdou nejprve do šaten a po převlečení půjdou rovnou do své třídy kde proběhne jejich testování.

Ranní školní družina je zrušena a odpolední družina je otevřena pro žáky prvního a druhého ročníku v plném rozsahu a bude probíhat v homogenních skupinách.

Obědy budou žákům automaticky přihlášeny. Vše si můžete zkontrolovat v aplikaci strava.cz. Organizačně budou jednotlivé třídy rozepsány tak, aby každá třída měla na oběd 20 min viz školní rozvrh.

Dále platí stejná hygienická opatření jako doposud:

• pravidelné mytí rukou (dezinfekce)
  • chirurgická rouška po celou dobu výuky (minimálně 2ks s sebou na každý den)
  • výuka, obědy i družina bude probíhat pouze v homogenních skupinách
  • atd.

Vyučující budou žáky detailně o všech platných opatřeních informovat na začátku vyučování.

Testování žáků antigenními testy bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno po příchodu do školy. Testování je dobrovolné stejně jako jeho odmítnutí. Bez negativního testu však není možné nastoupit do prezenčního vzdělávání a při jeho odmítnutí nevzniká nárok na ošetřovné. Testovat se však nemusí žáci, kteří přinesou potvrzení od lékaře, že prodělali COVID, prošli povinnou karanténou a mají nejvýše 90 dní od pozitivního PCR testu.

Testování bude probíhat ve třídách, pouze první ročník se bude testovat v tělocvičně. Rodiče žáků 1. – 3. ročníku mají právo být přítomni při testování, nicméně v případě zájmu prosím o domluvu s třídním učitelem (čistě z organizačních důvodů). Naopak vzhledem k náročnosti testování prosíme rodiče žáků prvního ročníku, aby nám s testováním prvňáčků osobně pomohli a u testování žákům asistovali.

Na modelový průběh testování se můžete podívat na následujícím videu.

Obecné vysvětlení k testování pro žáky.

Obecné vysvětlení k testování pro rodiče.

Na výsledek testu je třeba čekat 15 min a v případě pozitivity je buď pozitivní žák anebo celá třída umístěna do karantény, než se prokáže skutečná pozitivita PCR testem. Více informací k tomu najdete v následujícím dokumentu: priloha_testovani_diagram.pdf.

Ve škole je žák umístěn do COVID místnosti a zákonný zástupce je vyzván, aby si žáka co nejdříve vyzvedl. Není možné nechat pozitivního žáka ve škole celé dopoledne!

Další oficiální informace, doporučení a manuály můžete nalézt na stránkách MŠMT.

V případě dalších otázek se, prosím, obracejte na vedení školy.